X
تبلیغات
پیکوفایل
رایتل
بهترین های جشنواره سی و یکم به انتخاب نویسندگان سی نت معرفی شدند / "دربند"، داودنژاد، شهاب حسینی، نازنین بیاتی و ...
سی نت: باز هم بهترین‎ها و اینبار جشنواره سی و یکم. انتخاب ها از میان فیلم های بخش مسابقه سینمای ایران، مسابقه فیلم های اول و بخش خارج از مسابقه انجام شده است.

در بخش بهترین فیلم "دربند" اول شد و "کلاس هنرپیشگی" و "قاعده تصادف" به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. "استرداد" (برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم) و "هیس! ..." با 18 امتیاز و به دلیل تعداد بیشتر رای دهندگان به ترتیب در رتبه چهارم و پنجم قرار گرفتند.

در بخش بهترین کارگردانی علیرضا داودنژاد (برنده جایزه ویژه هیات داوران) با اختلافی بسیار نسبت به پرویز شهبازی (برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردان) اول شد و بهنام بهزادی تنها با اختلاف یک امتیاز در رده سوم قرار گرفت.

در بخش بهترین فیلمنامه، "دربند" با اقتدار در صدر ایستاد و "قاعده تصادف" (برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه) و "روز روشن" دوم و سوم شدند.

در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد همانطور که پیش بینی می شد شهاب حسینی برای بازی در "حوض نقاشی" با اختلافی فاحش نسبت به نفر دوم اول شد و رضا عطاران (دهلیز) و مهران احمدی (روز روشن) در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. حمید فرخ نژاد (برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد) و اکبر عبدی (رسوایی) در رده های بعدی ایستادند.

در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن نازنین بیاتی (دربند) در رقابتی نزدیک با نگار جواهریان (حوض نقاشی) اول شد و طناز طباطبایی (هیس! ...) هم در رقابتی فشرده با ترانه علیدوستی (آسمان زرد کم عمق) و هانیه توسلی (دهلیز) (برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن) در رده سوم قرار گرفت.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، طبق پیش بینی ها بابک حمیدیان برای بازی در "هیس! ..." اول شد و رامبد حوان (گناهکاران) (برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد) دوم شد.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن پگاه آهنگرانی (دربند) (برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن) و زهرا داودنژاد (کلاس هنرپیشگی) با 23 امتیاز در یک رده قرار گرفتند اما پگاه آهنگرانی به دلیل تعداد بیشتر رای دهندگان بهترین بازیگر مکمل شناخته شد. مریلا زارعی (هیس! ...) و فرشته صدرعرفایی (حوض نقاشی) با اختلافی بسیار نسبت به دو نفر اول، در رده های سوم و چهارم ایستادند.

در بخش بهترین فیلمبرداری، محمود کلاری (استرداد) با اقتدار در صدر قرار گرفت و هومن بهمنش (دربند) (برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری) دوم شد. پیمان شادمانفر (آسمان زرد کم عمق) و علیرضا برازنده (جیب بر خیابان جنوبی) در رده های بعدی قرار گرفتند.

در بخش بهترین تدوین کیومرث پوراحمد (کلاس هنرپیشگی) اول شد و محمدرضا مویینی و میثم مویینی (جیب بر خیابان جنوبی) و هایده صفی یاری (هیس! ...) به ترتیب دوم و سوم شدند. پرویز شهبازی (دربند) چهارم شد و بهرام دهقانی (آسمان زرد کم عمق و استرداد) (برنده سیمرغ بلورین بهترین تدوین) در رده پنجم ایستاد.

در بخش بهترین موسیقی پیمان یزدانیان (جیب بر خیابان جنوبی) در رقابتی نزدیک با حسین علیزاده (آسمان زرد کم عمق) و کارن همایون فر (هیس!...) اول شد. حامد ثابت (برنده سیمرغ بلورین بهترین موسیقی) حتی در میان لیست 9 نفره بهترین ها جایی نداشت.

طبق پیش بینی ها هم "رسوایی" ضعیف ترین فیلم جشنواره شناخته شد و "چه خوبه که برگشتی" در رقابتی! نزدیک با "بشارت به یک شهروند هزاره سوم" در رده دوم قرار گرفت.

اسامی نویسندگانی که در این رای گیری شرکت کردند به شرح زیر است:
فرانک آرتا (منتقد)، محسن آزاددل (نویسنده سی نت)، مجتبی اردشیری (منتقد)، نیما بهدادی مهر (نویسنده سینمایی)، هادی حیدری (نویسنده جوان سی نت)، فرهاد خالدار (منتقد)، حمید سلجوقی (نویسنده جوان سی نت)، احمد شاهوند (نویسنده و سردبیر سی نت)، زرنوش محمدی (سردبیر پایگاه خبری فیلم نیوز)، علی نعیمی (نویسنده)، امیررضا نوری پرتو (منتقد) و کیوان کثیریان (عضو شورای مرکزی انجمن نویسندگان و منتقدان) که به عنوان منتقد مهمان در این جمع حضور یافت.

در بخش بهترین فیلم به ترتیب 5 تا یک امتیاز به انتخاب ها تعلق گرفت و در بخش های دیگر اگر انتخاب ها پنج گزینه ای بود به ترتیب 3، 2.5، 2 و ... 0.5 امتیاز و اگر انتخاب ها سه گزینه ای بود به ترتیب 3، 2 و 1 امتیاز برای منتخب ها در نظر گرفته شد.

در ادامه لیست کامل بهترین های جشنواره و سپس ریز انتخاب های نویسندگان را با هم مرور می کنیم:


بهترین فیلم:
1 – دربند 31
2 – کلاس هنرپیشگی 26.5
3 – قاعده تصادف 24.5
4 – استرداد 18
5 – هیس دخترها فریاد نمی زنند 18
6 – دهلیز 11.5
7 – خسته نباشید 7
8 – حوض نقاشی 6
9 – تنهای تنهای تنها 4
10 – سر به مهر 4
و
– گناهکاران 3
– روز روشن 3
– آسمان زرد کم عمق 3

بهترین کارگردانی:
1 – علیرضا داودنژاد (کلاس هنرپیشگی) / 27.5
2 – پرویر شهبازی (دربند) / 18
3 – بهنام بهزادی (قاعده تصادف) / 17
4 – علی غفاری (استرداد) / 10
5 – بهروز شعیبی (دهلیز) / 7
6 – پوران درخشنده (هیس! ...) / 6
7 – بهرام توکلی (آسمان زرد کم عمق) / 4.5
8 – سیاوش اسعدی (جیب بر خیابان جنوبی) / 4
9 - فرامرز قریبیان (گناهکاران) / 3.5
10 – حسین شهابی (روز روشن) /، محسن قرایی، افشین هاشمی (خسته نباشید) / 3

بهترین فیلمنامه:
1 – دربند 21
2 – قاعده تصادف 12.5
3 – روز روشن 8
4 – خسته نباشید 7
- استرداد 7
6 – دهلیز 6.5
7 – گناهکاران 5.5
8 – هیس! ... 3.5
9 – سر به مهر 3
10 – حوض نقاشی 2

بهترین بازیگر نقش اول مرد:
1 – شهاب حسینی (حوض نقاشی) / 25.5
2 – رضا عطاران (دهلیز) / 17
3 – مهران احمدی (روز روشن) / 13
4 – حمید فرخ نژاد (استرداد) / 11.5
5 – اکبر عبدی (رسوایی) / 8
6 – امیر جعفری (قاعده تصادف) / 4.5
7 – اشکان خطیبی (قاعده تصادف) / 3.5
و
فرامرز قریبیان (گناهکاران) /، مصطفی زمانی (جیب بر خیابان جنوبی) /، شهاب حسینی (هیس! ...) /، فرهاد اصلانی (به خاطر پونه) /، صابر ابر (آسمان زرد کم عمق) /، رضا عطاران (چه خوبه که برگشتی) /، محمدرضا داودنژاد (کلاس هنرپیشگی) /

بهترین بازیگر نقش اول زن:
1 – نازنین بیاتی (دربند) / 22
2 – نگار جواهریان (حوض نقاشی) / 20.5
3 – طناز طباطبایی (هیس! ...) / 14
4 – ترانه علیدوستی (آسمان زرد کم عمق) / 13
5 – هانیه توسلی (دهلیز) / 12
6 – نورا هاشمی (جیب بر خیابان جنوبی) / 6
7 – پانته آ بهرام (روز روشن) / 5.5
8 – لیلا حاتمی (سر به مهر) / 3

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
1 – بابک حمیدیان (هیس! ...) / 14.5
2 – رامبد جوان (گناهکاران) / 11
3 – محمدرضا داودنژاد (کلاس هنرپیشگی) / 9
4 – مارتین شمعون پور (قاعده تصادف) / 8
5 – یدالله شادمانی (خسته نباشید) / 7.5
6 – امیر جعفری (قاعده تصادف) / 7
- حمیدرضا آذرنگ (آسمان زرد کم عمق) / 7
8 – بهرنگ علوی (دربند) / 6
9 – فرهاد قائمیان (استرداد) / 4.5
10 – فرزاد باقری (خسته نباشید) / 4
- شهاب حسینی (هیس! ...) / 4

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
1 – پگاه آهنگرانی (دربند) / 23
- زهرا داودنژاد (کلاس هنرپیشگی) / 23
3 – مریلا زارعی (هیس! ...) / 8.5
- فرشته صدر عرفایی (حوض نقاشی) / 8.5
5 – بهاران بنی احمدی (قاعده تصادف) / 5
6 – ندا جبراییلی (قاعده تصادف) / 2

بهترین فیلمبرداری:
1 – محمود کلاری (استرداد) / 25
2 – هومن بهمنش (دربند) / 18.5
3 – پیمان شادمانفر (آسمان زرد کم عمق) / 10
4 – علیرضا برازنده (جیب بر خیابان جنوبی) / 7.5
5 – فرشاد محمدی (برلین منفی هفت) / 5.5
- محمد آلادپوش (حوض نقاشی) / 5.5
7 – عباس رحیمی (کلاس هنرپیشگی) / 3.5
- هومن بهمنش (گناهکاران) / 3

بهترین تدوین:
1 – کیومرث پوراحمد (کلاس هنرپیشگی) / 19
2 – محمدرضا مویینی، میثم مویینی (جیب بر خیابان جنوبی) / 13
3 – هایده صفی یاری (هیس! ...) / 9
4 – پرویز شهبازی (دربند) / 6
5 – بهرام دهقانی (آسمان زرد کم عمق) / 5.5
6 – بهرام دهقانی (استرداد) / 5
- بهنام بهزادی (قاعده تصادف) / 5
8 – محمدرضا مویینی (حوض نقاشی) / 4
9 – سپیده عبدالوهاب (خسته نباشید) / 2.5

بهترین موسیقی متن:
1 – پیمان یزدانیان (جیب بر خیابان جنوبی) / 11
2 – حسین علیزاده (آسمان زرد کم عمق) / 10.5
- کارن همایونفر (هیس! ...) / 10.5
4 – ستار اورکی (استرداد) / 8
- بهزاد عبدی (دهلیز) / 8
6 – فریدون شهبازیان (فرزند چهارم) / 4.5
7 – سعید انصاری (حوض نقاشی) / 4
- مارتین شمعون پور (قاعده تصادف) / 4

ضعیف ترین فیلم:
1 – رسوایی / 14
2 – چه خوبه که برگشتی / 10.5
3 – بشارت به یک شهروند هزاره سوم / 9.5
توضیح: این انتخاب ها بر اساس فیلم های دیده شده توسط نویسندگان است. ممکن است فیلم های ضعیف تری نسبت به سه گزینه فوق در جشنواره حضور داشته، اما چون دوستان نویسنده موفق به تماشای همه آثار نشده اند، انتخاب "ضعیف ترین فیلم" از میان فیلم های دیده شده صورت گرفته.

تاریخ : یکشنبه 29 بهمن 1391 | 00:24 | نویسنده : * | نظرات (4)
.: Weblog Themes By VatanSkin :.