X
تبلیغات
رایتل

برای اقدام اخیر شهاب حسینی در جشنواره فجر؛
شهاب حسینی ثابت کرد اهل سخن سرایی نیست

باشگاه جوانی برنا/ هنرمندان در سرتاسر دنیا در بنیادهای خیریه عضو هستند یا گاهی خودشان بنای تاسیس این خیریه ها را می گذارند.حضور و فعالیت هنرمندان مطرح ، به ویژه بازیگران و ستارگان سینما می تواند محرک خوبی برای مشارکت سایر مردم در کارهای انسان دوستانه و خیر چنین موسساتی باشد. جای خوشحالی دارد که این اتفاق در سینمای ایران هم هم رواج پیدا کند. مهناز افشار ستاره پولساز سینمای ایران سال 1386 بخشی از دستمزد یکی از فیلم هایش را به کودکان کار بخشید و حالا شهاب حسینی در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر جایزه خود را به جمعیتی خیریه می بخشد که سال هاست برای حل معضل های اجتماعی تلاش می کند.

شهاب حسینی که دیپلم افتخار بهترین بازیگر مکمل مرد به همراه یک دستگاه خودروی سواری پراید برای بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین را در جشنواره بیست و نهم فجر دریافت کرد جایزه اش را به جمعیت خیریه دانشجویی – مردمی امام علی (ع) داد.

این اقدام شهاب حسینی حرف های او را زنده کرد که روزی روبروی خبرنگار برنا نشست و گفت:"مهم نیست شهاب حسینی چه کسی باشد.مهم آن است که عضو مفیدی از سینمایی باشد که به آن تعلق دارد. یک افتخار آفرین و نام آور برای مملکت و جامعه اش باشد.جامعه باید بپذیرد که چنین شخصیتی در آن رشد کرده و سینما، صرفا عامل شهرت و سرمایه برای من نبوده است.

معتقدم باید مقداری به اعماق برویم و ببینیم هر فرد،چه چیزی برای گفتن دارد. چرا باید از روی ظاهر و فرم آدم ها،درباره آن ها قضاوت کنیم و فقط بشنویم. معتقدم چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید. هرجایی که بویی از معرفت و شناخت باشد، شهاب حسینی هم آن جاست.

خودم را سوپر استار نمی دانم. چون این حرف انتظار و مسئولیت اضافی به بار می آورد. سوپر استار در سینمای ما، حرفی تبلیغاتی است و هیچ وقت معرف اصل ماجرا نیست. خودم را هنرجو می دانم و آموختن در هنر تا روز مرگ برای انسان ضروری است.

من نیز چون دیگران یکی از ارواح بشرم که در کالبد نقش ها دمیده می شوم . دمنده، دیگری است و من او را می ستایم که یکتا و بی همتاست."

شهاب حسینی ثابت کرد که تنها اهل سخن سرایی نیست.تاریخ : یکشنبه 15 اسفند 1389 | 22:07 | نویسنده : * |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.