X
تبلیغات
پیکوفایل
رایتل

نامزدهای بهترین آثار جشنواره فجر از نگاه منتقدان معرفی شدند  


نامزدهای بهترین آثار بیست‌ و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به انتخاب داوران انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران معرفی شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران اعلام کرد داوران این انجمن متشکل از محمود گبرلو، مهرزاد دانش، حسین گیتی، علی علایی، امیر قادری، حمید گرشاسبی و خسرو نقیبی نامزدهای دریافت تندیس را در 9 رشته، از میان فیلم‌های شرکت کننده در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام کردند.

برندگان نهایی تندیس بهترین‌های هر رشته در چهارمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران که به زودی زمان برپایی آن اعلام می‌شود، معرفی خواهند شد. فهرست این نامزدها به ترتیب حروف الفبا به این شرح است:  

نامزدهای بهترین فیلم  

1- به رنگ ارغوان (به تهیه‌کنندگی سیدجمال ساداتیان)
2- پرسه در مه (به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی)
3- طهران، تهران (به تهیه‌کنندگی محمدعلی حسین‌نژاد)
4- کیفر (به تهیه‌کنندگی سعید سعدی)
5- هفت دقیقه تا پاییز (به تهیه‌کنندگی سیدجمال ساداتیان)
 
نامزدهای بهترین کارگردانی

 
1- بهرام توکلی (پرسه در مه)
2- ابراهیم حاتمی‌کیا (به رنگ ارغوان)
3- حسن فتحی (کیفر)
4- عبدالرضا کاهانی (هیچ)
5- داریوش مهرجویی (اپیزود اول طهران، تهران)
 
نامزدهای بهترین فیلمنامه  

1- به رنگ ارغوان (نوشته ابراهیم حاتمی‌کیا)
2- پرسه در مه (نوشته بهرام توکلی)
3- کیفر (نوشته علیرضا نادری)
4- نفوذی (نوشته داود امیریان)
5- هفت دقیقه تا پاییز (نوشته محسن تنابنده)
 
نامزدهای بهترین بازیگر اول مرد  

1- شهاب حسینی (پرسه در مه)
2- مصطفی زمانی (آل)
3- حمید فرخ‌نژاد (به رنگ ارغوان)
4- حامد کمیلی (پسر آدم دختر حوا)
5- مهدی هاشمی (هیچ)
 
نامزدهای بهترین بازیگر اول زن  

1- مهناز افشار (طبقه سوم)
2- نگار جواهریان (طلا و مس)
3- لیلا حاتمی (پرسه در مه)
4- مریلا زارعی (کیفر)
5- فاطمه معتمد آریا (صد سال به این سال‌ها)
 
نامزدهای بهترین بازیگر مکمل مرد  

1- مهران احمدی (هیچ)
2- رضا بابک (به رنگ ارغوان)
3- حامد بهداد (کیمیا و خاک)
4- جمشید هاشم‌پور (کیفر)
5- هدایت هاشمی (لطفاً مزاحم نشوید)
 
نامزدهای بهترین بازیگر مکمل زن  

1- مرضیه برومند (هیچ)
2- پانته‌آ بهرام (هیچ)
3- نگار جواهریان (هیچ)
4- گلچهره سجادیه (حوالی اتوبان)
5- مهراوه شریفی‌نیا (پشت در خبری نیست)  

نامزدهای جایزه استفاده خلاقانه از فناوری‌های نوین  

1- تورج اصلانی (برای فیلمبرداری فیلم بدرود بغداد)
2- حامد ثابت (برای موسیقی فیلم پرسه در مه)
3- حمید خضوعی ابیانه (برای فیلمبرداری دو فیلم ملک سلیمان و پرسه در مه)
4- بهرام دهقانی (برای تدوین فیلم پرسه در مه)
5- فرشاد محمدی (برای فیلمبرداری دو فیلم آل و آناهیتا)
 
نامزدهای جایزه خلاقیت و استعداد درخشان  

1- سیاوش اسعدی (حوالی اتوبان) 

2 - مجید برزگر (فصل باران‌های موسمی)
3- بهرام بهرامیان (آل)
4- شبنم عرفی‌نژاد (پشت در خبری نیست)
5- مهدی نادری (بدرود بغداد)
 



تاریخ : جمعه 25 تیر 1389 | 12:08 | نویسنده : * |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.