X
تبلیغات
رایتل

 

 

* برگزیدگان نخستین جشنواره فیلم‌های تلویزیونی معرفی شدند .
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، برندگان نخستین جشنواره فیلم‌های تلویزیونی به شرح زیر و در بخش‌های مختلف معرفی شدند:  


- جایزه بهترین چهره‌پردازی ، به آقای بابک شعــاعی برای فیلم «تنهـایـی» و خانم مریم دوستی برای فیلم «آخرین گره خورشید»
- جایزه بهترین جلوه های ویژه به آقای جواد شریفی برای فیلم «عملیات پایتخت»
- جایزه بهترین طراحی صحنه به آقای محسن نوروزی برای فیلم «لرزش زندگی»
- جایزه بهترین طراحی لباس به آقای داریوش پیرو برای فیلم «تنهایی» و «خواب زمین»
- جایزه بهترین موسیقی به آقای علیرضا کهن‌دیری برای فیلم «عبور از شب»
- جایزه بهترین صداگذاری به آقای مهدی صادقی برای فیلم «لرزش زندگی» / لوح تقدیر به آقای آرش قاسمی برای فیلم عبور از «شب»
- جایزه بهترین صدابرداری به آقای امیر پرتوزاده برای فیلم «لرزش زندگی»
- جایزه بهترین نورپردازی به آقای رضا رخشان برای فیلم «مهمانخانه‌ای در برف»
- جایزه بهترین تصویربرداری به آقای سهیل نوروزی برای فیلم «آخرین گره خورشید»
- جایزه بهترین تدوین به آقای علی ژکان برای فیلم «تصادف»
- جایزه بهترین بازیگر نقش دوم مرد به آقایان: سعید پورصمیمی و مالک سراج برای بازی در فیلم «آخرین گره خورشید» / لوح تقـدیر این بخش به آقای شاهین غلامرضایی برای فیلم «عمه ماه منیر» / لوح تقدیر دیگر این بخش به هنرمند پیشکسوت آقای سعدی افشار برای حضور در فیلم «به جا مانده»
- جایزه بهترین بازیگر نقش دوم زن به خانم‌ها ژاله صامتی برای فیلم «دماغ» و شهره سلطانی برای فیلم «زنی از کوچه پشتی»   

 


- جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد به آقای مهدی هاشمی برای بازی در فیلم «وقت اضافه» و شهاب حسینی برای بازی در فیلم «تنهایی»   

 

 


- جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن به خانم‌ها: رویا تیموریان برای بازی در فیلم «تنهایی» و پریوش نظریه برای فیلم «فراموشی» / لوح تقدیر به خانم‌ها نیلوفر پورمهدی برای فیلم «روجا» و سهیلا گلستانی برای فیلم «دمـاغ»

جایزه ویژه هیات داوران به‌خاطر موضوعِ نگاه به مسئله ملی:
- علیرضا بذرافشان، سارا خسرو آبادی و حسین تراب‌نژاد برای فیلمنامه «لرزش زندگی»
- فلورا سام برای فیلمنامه «حماسه ماندگار»
- چیستا یثربی برای فیلمنامه «ماه از روی سکو»
- محمد سلطانی برای فیلمنامه «عملیات پایتخت»
- آقای رضا بهشتی و پریسا عشقی برای فیلمنامه «قهوه اسپرسو»
- علیرضا محمودی و همایون اسعدیان برای فیلمنامه «آخرین گره خورشید»

- جایزه ویژه هیأت داوران به مدیر فیلم‌های تلویزیونی شبکه یک سیما آقای مسعود صباح به خاطر تولید 120 فیلم تلویزیونی در 3 سال و بیشترین نامزد در جشنواره.
- جایزه بهترین کارگردانی به آقایان فرزاد موتمن برای فیلم «دماغ» و اسماعیل فلاح‌پور برای فیلم «عبور از شب»
- جایزه بهترین فیلم تعلق می‌گیرد به آقای اکبر تحویلیان برای فیلم «لرزش زندگی» و آقای بهروز مفید برای فیلم «در همین نزدیکی»
- جایزه بهترین فیلمنامه به آقایان: علیرضا محمودی و همایون اسعدیان برای فیلمنامه «آخرین گره خورشید»

* حاشیه : 


به گزارش خبرنگار فارس، از حواشی مراسم پایانی جشنواره فیلم‌های تلویزیونی می‌توان به پخش کلیپ «ایران ایران» با صدای رضا رویگری اشاره کرد که در ادامه پخش آن، ضرغامی به خاطر اجرای ترانه این کلیپ با اهدای لوح یادبود و هدایایی از رویگری قدردانی کرد.
در بخش دیگری از مراسم شهاب حسینی که در سریال «شوق پرواز» در نقش شهید بابایی ایفای نقش می‌کند، هدیه خود را برای ایفای نقش در تله‌فیلم «تنهایی» به عنوان بهترین بازیگر مرد، به همسر شهید بابایی اهدا کرد.
این حرکت با استقبال حاضران در سالن روبه‌رو شد و جمعیت حاضر چند دقیقه‌ای ایستاده به تشویق «شهاب حسینی» پرداختند.  

 

** حاشیه های مراسم به گزارش مهر :  

 

*با وجود آنکه مسئولان برگزاری جشنواره فیلم های تلویزیونی از قبل جای هنرمندانی همچون حمیده خیرآبادی، گوهر خیراندیش، شهلا ریاحی، ثریا قاسمی و ... را با چسباندن برگه های کاغذ روی صندلی ها که نام آنها روی آن نوشته شده بود، اما هیچ یک از هنرمندان در این مراسم حضور نیافتند و افراد متفرقه به جای آنها نشستند.

*یکی از مشکلات قدیمی سازمان صدا و سیما آفیش خبرنگاران وعکاسان است. با وجود آنکه خبرنگاران وعکاسان با در دست گرفتن کارت وارد سالن همایش ها شدند، اما مسئولان جشنواره مانع کار عکاسان شدند. آنها در ابتدا اعلام کردند عکاسان فقط از هنرمندان در بیرون از سالن همایش می توانند عکس بگیرند و باید بدون دوربین وارد سالن شوند.

خبرنگاران بعد از چند دقیقه رایزنی موفق شدند مسئولان جشنواره را راضی کنند که عکاس بدون دوربین معنایی ندارد. بعد از ورود عکاسان به سالن، مسئولان باز هم در کار عکاسان دخالت کرده و به آنها تاکید کردند باید خودشان بگویند عکاسان کجا بایستند و عکس بگیرند. این مسئله منجر به اعتراض عکاسان و ترک این مراسم در ساعت های اولیه بود.

*در بخشی از این مراسم سرود ایران ایران با صدای رضا رویگری پخش شد. بعد از پخش سرود مجری اعلام کرد او همراه ضرغامی به روی سن بروند. رویگری قبل از رفتن به سن و روی راه پله ها خم شد و با حالت احترام دست های خود را به زمین گذاشت و بوسید. ضرغامی هم با اهدای لوحی از او تقدیر و درخواست کرد قطعاتی را به صورت زنده اجرا کند. گرچه صدای او گرفته بود، اما قطعاتی را اجرا کرد.

*ضرغامی قبل از شروع سخنرانی از کیفیت میکروفن های سالن همایش گلایه کرد که چرا کیفیت آن همچون جلسات افق رسانه خوب نیست.

*شهره لرستانی در تمام این مراسم کلاه خود را بر سر داشت و با وجود گرمای سالن آن را از سرش برنداشت.

*زمانی که رضا جودی تهیه کننده به نیابت از یکی از عواملش برای دریافت جایزه رفت، حسینی او را نشناخت و بعد از آنکه جودی خودش را معرفی کرد باز هم فامیلی او را به اشتباه جنوبی ذکر کرد که این مسئله منجر به خنده خودش هم شده بود.

*سعدی افشار هم در بخشی از این مراسم لوح تقدیر دریافت و سخنرانی کوتاهی هم برای حاضران کرد.

*شهاب حسینی در حالی اجرای این مراسم را به عهده داشت که خودش نامزد و برگزیده بازیگر نقش اول مرد برای فیلم "تنهایی" شده بود. او در زمان قرائت نام خودش گفت: "می گن این پسره هم نام و شبیه من است.

شهاب حسینی بعد از دریافت جایزه اش گفت: امیدوارم شایسته این جایزه باشم. این روزها مشغول بازی در مجموعه "شوق پرواز" و ایفاگر نقش شهید عباس بابایی هستم. بازی در این نقش برایم پرافتخار است و امیدوارم شانه های نحیف من بتواند پاسخگو باشد. من در طول بازی بیشتر با شخصیت شهید بابایی آشنا شدم و مرواریدهای شخصیتی او را شناختم، به همین دلیل دوست دارم این جایزه را به خانواده شهید بابایی هدیه کنم.

او بعد از تمام شدن صحبتش از همسر شهید بابایی دعوت کرد تا به روی سن بیاید و جایزه را دریافت کند. همسر شهید بابایی گفت: افتخار می کنم امشب در کنار شما عزیزان هستم و از آقای حسینی برای ایفای چنین نقش سنگین و حساس قدردانی می کنم. من از آقای ضرغامی درخواست می کنم حمایت خود را از این پروژه قطع نکنند. گرچه دو بار متوقف شد، اما امیدوارم دیگر این اتفاق نیفتد، چون از نزدیک شاهد تلاش های شبانه روزی عوامل این مجموعه بودم.

*عزت الله ضرغامی بعد از پایان جوایز از لاله اسکندری برای حضور درخشانش در فیلم ها و مجموعه های مختلف تلویزیون قدردانی کرد و گفت: کار داوران این جشنواره دشوار بود، چون کارهای خوب زیاد بود و انتخاب ها حساس. گرچه خانم اسکندری جایزه ای کسب نکرد، اما بازی های درخشانی دارد.

*ضرغامی در پایان این مراسم اعلام کرد بهتر بود از امیرحسین شریفی تهیه کننده فعال فیلم های تلویزیونی هم تقدیر می شد، به همین دلیل از مسئولان جشنواره خواست تا جایزه او را ارسال کنند. او به شوخی خطاب به شریفی گفت: گرچه شما اصفهانی هستید، اما الان که جایزه تان را نقدی نمی خواهید! این صحبت ضرغامی با خنده حاضران همراه شد. تاریخ : جمعه 2 بهمن 1388 | 23:44 | نویسنده : شیوا | نظرات (18)
.: Weblog Themes By VatanSkin :.